Žáci z 6. ročníků si připomněli DEN ZEMĚ

27. 04. 2022     sekce: Akce školy     autor: Jitka Peřinová     tisk: tisk článku

Ve dnech 22. a 25. dubna se ve třídách šestých ročníků konal již tradiční projekt s názvem „EKOSYSTÉMY“. Projekt probíhá v rámci zeměpisu a přírodopisu. Žáci si všímali rozdílnosti krajin, které nás obklopují a pestrosti organismů, které se v nich vyskytují. Diskutovali o pozitivních i negativních dopadech činnosti člověka na okolní prostředí, o vzájemných vztazích mezi organismy a jejich prostředím. Výstupem projektu byl nástěnný plakát s různými typy ekosystémů, který na závěr prezentovali svým spolužákům.

Nápadité plakáty jistě zaujmou i ostatní žáky naší školy a přispějí tak k zamyšlení se nad stávajícím stavem přírody.